MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 lutego 2018 r.
Pelplińska Orkiestra Dęta

Powrót

2011-12-17 Koncert kolęd i pastorałek w pelplińskiej katedrze
17 grudnia 2011 w pelplińskiej katedrze, w pięknej świątecznej już scenerii, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Koncert zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Kultury, Parafię Katedralną w Pelplinie, Gminę Pelplin przy współpracy Stowarzyszenia Miłośników Pelplina.
 
Licznie zebranych mieszkańców gminy i gości przywitał Proboszcz Parafii Katedralnej ks. infułat Tadeusz Brzeziński. W koncercie uczestniczyli Biskup Diecezjalny Pelpliński Jan Bernard Szlaga, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła oraz inni kapłani, klerycy, samorządowcy.
 
Jako pierwsza wystąpiła Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego, działająca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Orkiestra wykonała polskie kolędy i piosenki świąteczne całego świata. Po gromkich brawach, orkiestra na bis zagrała kolędę „Bóg się rodzi” w pięknej aranżacji muzycznej. Następnie Gedymin Grubba na organach romantycznych katedry wykonał Fantazję Bożonarodzeniową Feliksa Nowowiejskiego. Trzecim wykonawcą sobotniego wieczoru był Zespół Wokalny Aerial z Zielonej Góry. Grupa instrumentalistów i chórek zaprezentował oryginalne, ciekawe wykonanie niektórych utworów świątecznych. Na zakończenie swojego występu zespół zachęcił zebranych w katedrze do wspólnego zaśpiewania kolęd.
 
Po zakończeniu koncertu, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch złożył życzenia Bożonarodzeniowe Księdzu Biskupowi. Następnie życzenia i prezent Biskupowi wręczyli przedstawiciele Wydawnictwa Bernardinum. Na zakończenie Biskup Jan Bernard Szlaga podziękował za organizację koncertu.
 
 
Patronat honorowy
Jego Ekscelencja prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga Biskup Diecezjalny Pelpliński


Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Program
Patriotyzm jutra
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP