MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 19 maja 2019 r.
Pelplińska Orkiestra Dęta

Powrót

2011-12-17 Koncert kolęd i pastorałek w pelplińskiej katedrze
17 grudnia 2011 w pelplińskiej katedrze, w pięknej świątecznej już scenerii, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Koncert zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Kultury, Parafię Katedralną w Pelplinie, Gminę Pelplin przy współpracy Stowarzyszenia Miłośników Pelplina.
 
Licznie zebranych mieszkańców gminy i gości przywitał Proboszcz Parafii Katedralnej ks. infułat Tadeusz Brzeziński. W koncercie uczestniczyli Biskup Diecezjalny Pelpliński Jan Bernard Szlaga, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła oraz inni kapłani, klerycy, samorządowcy.
 
Jako pierwsza wystąpiła Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego, działająca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Orkiestra wykonała polskie kolędy i piosenki świąteczne całego świata. Po gromkich brawach, orkiestra na bis zagrała kolędę „Bóg się rodzi” w pięknej aranżacji muzycznej. Następnie Gedymin Grubba na organach romantycznych katedry wykonał Fantazję Bożonarodzeniową Feliksa Nowowiejskiego. Trzecim wykonawcą sobotniego wieczoru był Zespół Wokalny Aerial z Zielonej Góry. Grupa instrumentalistów i chórek zaprezentował oryginalne, ciekawe wykonanie niektórych utworów świątecznych. Na zakończenie swojego występu zespół zachęcił zebranych w katedrze do wspólnego zaśpiewania kolęd.
 
Po zakończeniu koncertu, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch złożył życzenia Bożonarodzeniowe Księdzu Biskupowi. Następnie życzenia i prezent Biskupowi wręczyli przedstawiciele Wydawnictwa Bernardinum. Na zakończenie Biskup Jan Bernard Szlaga podziękował za organizację koncertu.
 
 
Patronat honorowy
Jego Ekscelencja prof. dr hab. Jan Bernard Szlaga Biskup Diecezjalny Pelpliński


Polityka prywatności MOK Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Patriotyzm jutra
Program
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP