MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 20 września 2017 r.
Orkiestra Dęta

Powrót

2009-03-19 Koncert w Bibliotece Miejskiej
18 marca 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbył się koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Orkiestra zagrała na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku, który w każdą środę spotyka się na zajęciach w Bibliotece.
Czytelnię, która zamieniła się w salę koncertową, oprócz członków UTW, wypełnili pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Pelplina, wychowankowie i opiekunowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Pelplina, przedstawiciele władz samorządowych w osobach zastępcy burmistrza Tadeusza Błędzkiego i sekretarz gminy Jolanty Limanowskiej, sponsorzy orkiestry oraz inni goście.
Gości przywitał i koncert poprowadził kapelmistrz orkiestry Tadeusz Negowski. Orkiestra zagrała siedem utworów oraz kolejne dwa na bis. Zebrani usłyszeli m.in. marsze i polkę. Między poszczególnymi utworami prowadzący opowiedział zebranym historię powstania orkiestry dętej, podziękował sponsorom, przedstawił wszystkich muzyków.
Orkiestra została nagrodzona hojnymi brawami na stojąco. Był to już szósty publiczny występ Pelplińskiej Orkiestry Dętej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Gala Operowo - Operetkowa
Pelplin - Miasto z duszą
Kalendarz imprez
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Newsletter
facebook
Harmonogram zajęć 2016/2017
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Program
Patriotyzm jutra
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP