MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 21 lutego 2018 r.
Pelplińska Orkiestra Dęta

Powrót

2009-09-25 Orkiestra dęta zagrała na dożynkach powiatowo-gminnych w Pelplinie.

W niedzielę 6 września 2009 w Pelplinie odbyło się święto plonów, czyli dożynki. W tym roku gospodarzami dożynek była gmina Pelplin i powiat tczewski.

Powiatowo-Gminne dożynki rozpoczęły się o godz. 13.30 w bazylice katedralnej Mszą św. dziękczynną. Po Mszy św. uczestnicy święta przemaszerowali na stadion miejski. Barwny orszak prowadziła Pelplińska Orkiestra Dęta, następnie maszerowały liczne poczty sztandarowe, zespół Modraki, przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiaty, rolnicy i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi oraz pozostali mieszkańcy gminy Pelplin i goście.

Świętowanie na stadionie miejskim w Pelplinie rozpoczęło uroczyste przekazanie symbolicznego bochenka chleba przez starostów dożynek burmistrzowi gminy Pelplin i staroście powiatu tczewskiego.

O 17.45 na scenie po raz kolejny można było wysłuchać koncertu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. 20 muzyków pod batutą Tadeusza Negowskiego wykonało kilka marszy i innych utworów. Jak zaznaczył konferansjer, był to koncert na drugie urodziny orkiestry, bowiem 5 września tego roku minęła druga rocznica działalności naszej orkiestry dętej.

 Pelplin - Miasto z duszą
Świetlica w Lignowach Szlacheckich
Kalendarz imprez
Oferta edukacji artystycznej 2017/2018
Newsletter
facebook
Karta Dużej Rodziny
Radio Głos
TV Pelplin
Program
Program
Patriotyzm jutra
Erasmus +
Kociewie
Miejska Biblioteka Publiczna
Eurodesk
BIP